Sobota: Cyklistika - sport, relax, vášeň nebo noční můra?

5. červenec 2014

Vzpomínáte si, kdy jste dostali první kolo a jak jste se na něm učili jezdit? Co pro vás kolo znamená? Berete ho spíš jako sváteční rekreační dopravní prostředek nebo jako každodenního společníka na cestě do práce? Je pro vás posilovnou nebo noční můrou?

Dnes začíná jedna z nejdůležitějších sportovních událostí roku, 101. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa - Tour de France. Pořádá se každoročně už od roku 1903 ve Francii, z níž ale zajíždí i do jiných zemí. Pravidelné pořádání přerušila pouze první a druhá světová válka. První etapy se jedou v Anglii, začíná se v yorkshirském městě Leeds. Během 21 etap našlapou závodníci celkem 3.656 kilometrů.


autor: David Hamr
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová