Soběslav na jedenáct dní ovládne komorní hudba. Začíná festival Setkání s hudbou

2. červenec 2020 09:33
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Hudební nástroj (ilustrační foto)

V Soběslavi na Táborsku začíná ve čtvrtek 2. července festival Setkání s hudbou. Dvanáctý ročník nabídne kromě mistrovských interpretačních kurzů i osm koncertů převážně komorní hudby.

Posluchači se letos mohou těšit i na vystoupení smyčcového Bennewitzova kvarteta, které patří nejen v domácím, ale i mezinárodním srovnání mezi absolutní špičku. „Je to výjimečný komorní soubor světové úrovně a jsem velmi šťastný, že takové umělce máme v přízni a přátelství, protože navíc jsou to všechno výborní lidé,“ říká umělecký ředitel festivalu Petr Hanzlík.

Ten přiznává, že příprava letošního ročníku byla velkým adrenalinovým zážitkem. „Koncem února jsme měli připraveno úplně vše, dramaturgii, lektory, rozjednané granty a sponzory. Pak přišla pandemie koronaviru a počátkem května jsme neměli nic. Když jsme se rozhodli, že přesto zkusíme zorganizovat dvanáctý ročník Setkání s hudbou, zjistili jsme, že jedeme úplně od nuly,“ popisuje.

Čtěte také

Z původně připravených třinácti koncertů se jich nakonec uskuteční osm. Mezi vystupujícími nechybí ani jeden z nejlepších klavírních virtuózů Ivan Klánský, který se v Soběslavi představí společně se svou rodinou v programu Klánští hrají Dvořáka.

„Ivan Klánský přiveze téměř celou svoji hudební rodinu, to znamená, že s ním přijede také klavírista Lukáš, basbarytonista Daniel, violoncellista Adam a houslistka Klára a ti všichni budou hrát opravdu jen a pouze Dvořáka, na což se velmi těším,“ dodává Petr Hanzlík.

V programu festivalu neschází ani koncerty studentů hudby, kteří se do Soběslavi přijeli zdokonalit na interpretační kurzy v oborech klavír, zpěv, housle, violoncello a klasická kytara. Program zájemci najdou na festivalovém webu setkanishudbou.cz.

autor: Jan Kopřiva
Spustit audio

Související