Setkání s moderátory, prohlídky studií, koncerty. Český rozhlas České Budějovice zve na Den otevřených dveří

Den otevřených dveří Českého rozhlasu České Budějovice
Den otevřených dveří Českého rozhlasu České Budějovice

Zajímá vás, jak se připravuje rozhlasové vysílání a jak vypadají studia? Chcete se setkat s oblíbenými moderátory a redaktory? Přijďte v sobotu 27. dubna na Den otevřených dveří do budovy Českého rozhlasu České Budějovice v ulici U Tří lvů 1.

Pro návštěvníky jsme přichystali od 9 do 16 hodin prohlídku vysílacích studií, rozhlasového archivu a ukázky práce se zvukovým záznamem.

Můžete se pobavit s rodinou, přáteli či známými při bohatém doprovodném programu, popovídat si s autory oblíbených pořadů a setkat se moderátory a redaktory, jejichž hlasy dobře znáte z vysílání na jihočeské frekvenci 106,4 MHz.

Český rozhlas České Budějovice. Ilustrační foto

Prohlídková trasa budějovickým rozhlasem zahrnuje moderní vysílací studio, dále se návštěvníci seznámí s přípravou rozhlasového zpravodajství a objeví možnosti, které jim přinášejí webové stránky a internetový audioarchiv.

Nahlédnou do tajů práce s mikrofonem a digitálního zpracování zvukových nahrávek. Při prohlídce unikátního regionálního rozhlasového archivu uslyší i ukázky záznamů, které se uchovávají již od vzniku jihočeského studia v roce 1945.

Doprovodný program

Studiový sál
10.00 – 11.30 Doubravanka
12.00 – 13.30 Chansonet
14.00 – 15.30 Rozhlasový swingový orchestr a jeho sólisté

Činoherní studio
09.30 Beseda o natáčení hlasů jihočeských zvonů
11.30 Povídání se spisovatelem Janem Bauerem
13.30 Listování v kronikách s Petrem Kronikou

V činoherním studiu jsme od 9.30 hodin připravili besedu o natáčení Jihočeských zvonů. Redaktor Jan Kopřiva s mistrem zvuku Markem Svobodou navštívili už stovky zvonic a kostelů a natočili tisíce originálních hlasů zvonů.

V 11.30 hodin si popovídá redaktor Filip Černý se spisovatelem a literárním rekordmanem Janem Bauerem, který drží rekord v počtu vydaných knih. Napsal jich téměř dvě stovky.

V činoherním studiu Českého rozhlasu četl moderátor Petr Kronika ukázku z knihy Tango staré gardy od Španěla Artura Peréze-Reverte

Ve 13.30 hodin zalistuje Petr Kronika s jihočeskými kronikáři v jejich kronikách. Promluví o tom, jak se k psaní obecní kroniky dostali a jakým způsobem je píší. A jistě nás nechají i nahlédnout do zápisů pro budoucí generace.

Ve studiovém sále budou po celý den hrát oblíbené jihočeské kapely. Od 10 hodin vystoupí Doubravanka z Jámy, ve 12 hodin uslyšíte českobudějovickou skupinu Chansonet a ve 14 hodin začne koncert Rozhlasového swingového orchestru a jeho sólistů.

Nezapomeňte v sobotu 27. dubna na Den otevřených dveří v Českém rozhlase České Budějovice mezi 9. a 16. hodinou. Těšíme se na viděnou.

Spustit audio

Související