Rys ostrovid už není v české přírodě raritou, šelem postupně přibývá

Největší kočkovitou šelmou Evropy je rys ostrovid. V české přírodě těchto zvířat přibývá. „Rys je chráněný, ale že by mu hrozilo vyhynutí, to už se nedá říct. Jeho populace je poměrně stabilní a dokonce se postupně rozšiřuje,“ říká Jiří Chmel z okresního mysliveckého spolku v Českých Budějovicích.

Podrobnosti o rysech ostrovidech, historii jejich výskytu na území Česka i dovednostech si poslechněte v magazínu Máme rádi zvířata. Dalšími tématy budou hlavatka podunajská a její dřívější vysazování do jihočeských vod a chov takzvaných živorodek.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...