Rozhlasová tančírna se ponese v náladě swingu a muzikálu. Zazpívají Jan Kříž a Lukáš Randák

Ve společenském sále DK Metropol v Českých Budějovicích se opět konala Rozhlasová tančírna. Tentokrát byla akce spojena s oslavami 100 let republiky

Letos se můžete těšit už na pátý ročník populární Rozhlasová tančírny. Tentokrát se hudební výběr propojí s muzikály. Hosty Rozhlasového swingového orchestru budou ve středu 23. října od 19 hodin v Metropolu České Budějovice zpěváci Jan Kříž a Lukáš Randák.

Rozhlasový swingový orchestr je historicky spojený s trumpetistou Václavem Hlaváčem. V současnosti ho vede trombonista Josef Krejčík a zdobí talentovaní vokalisté. Orchestr již řadu let při každém koncertu rozdává posluchačům radost z věčně živého swingu. Zároveň je nejenom v jihočeském měřítku chloubou českobudějovického rozhlasového studia.

Plejádu swingových šlágrů i muzikálových melodií z různých časů společně s Rozhlasovým swingovým orchestrem zazpívají talentovaní zpěváci Jan Kříž a Lukáš Randák. Oba jihočeské publikum dobře zná z muzikálů Jihočeského divadla Zpívání v dešti nebo Divotvorný hrnec.

Rozhlasová tančírna 2019

Jan Kříž je dvojnásobným držitelem ceny Thálie v kategorii muzikál. Odbornou kritikou je opakovaně označován za jeden z nejvýraznějších talentů současné české muzikálové scény. Jeho domovským městem je Praha, kde ztvárnil hlavní role například v muzikálech Pomáda, Robin Hood, Mefisto, Mauglí, Osmý světadíl, Děti ráje, Johanka z Arku, Touha, Kladivo na čarodějnice nebo Jack Rozparovač. Dále zpívá v roli Tonyho Manera v české premiérové inscenaci legendárního muzikálu Horečka sobotní noci nebo například v titulní roli v muzikálu Rocky. 

Lukáš Randák je stálým  členem sboru opery Jihočeského  divadla. V sólových rolích postřehnout v opeře Prodaná nevěsta, v komedii Holka nebo kluk nebo v muzikálu Hello  Dolly. Na pražských scénách prošel divadly Broadway, Hudební divadlo Karlín, Divadlo Hybernia, Studio Dva a GoJa Music Hall. A to v titulních rolích v muzikálech Romeo a Julie nebo Ples upírů.

Rozhlasová tančírna tradičně oslavuje výročí vzniku samostatného československého státu. Záznam večera proto uslyšíte ve vysílání Českého rozhlasu České Budějovice v pondělí 28. října.

Rozhlasovou tančírnu hostí českobudějovický Metropol už popáté. První akce v roce 2015 připomněla sto let od narození jedné z nejvýraznějších osobností swingu - Franka Sinatry, v roce 2016 zazněly slavné melodie první republiky, v roce 2017 složili poklonu Elle Fitzgerald jako hosté Anna a Felix Slováčkovi a v loňském roce oslavil sté výročí založení Československa výhradně českými písničkami Vojtěch Havelka.

Nenechte si ujít největší swingovou událost roku v jižních Čechách! Přijďte si zatančit (nejen) v rytmu swingu v Rozhlasové tančírně!

Vstupenky získáte ve vysílání Českého rozhlasu České Budějovice, nebo si je můžete zakoupit v pokladně DK Metropol České Budějovice a online na internetových stránkách www.metropolcb.cz.

Spustit audio
autoři: Miroslav Tichák, Jiří Kasal

Související