Román Znovu já vypráví o ženě, které změnila život operace srdce

27. březen 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Kniha Znovu já, kterou napsala Gayle Formanová
0:00
/
0:00

Příběh ženy, která musela podstoupit náročnou operaci srdce, aby si uvědomila, že ještě vůbec nějaké má. To je román Znovu já, který v češtině vydalo nakladatelství Grada Publishing. Zalistovala jím autorka pořadu Dámská jízda Mirka Nezvalová.

Knihu napsala Gayle Formanová, oceňovaná spisovatelka a novinářka, která publikovala například v časopisech Elle, Cosmopolitan nebo Glamour. Celosvětovým hitem se stal její třetí román z roku 2009 Zůstaň se mnou, který vyšel ve více než třiceti zemích a v roce 2014 byl dokonce úspěšně zfilmován.

„Je to příběh ženy, která je vytížená, v neustálém stresu, doma má dvojčata, pracuje od rána do večera, má pocit, že neustále něco nestíhá. Nakonec se z domnělé nepohody v žaludku stane infarkt a ona si uvědomí, že se musí zastavit,“ popisuje zápletku knihy Mirka Nezvalová.

„Možná právě její příběh bude inspirací, jak něco podobného udělat. Ona místo každodenních povinností nasedla do vlaku, kde po ní najednou nikdo nevyžadoval neustálou pozornost, a odjela pátrat po rodinné historii,“ zve k přečtení autorka pořadu Dámská jízda.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová