Román Znovu já vypráví o ženě, které změnila život operace srdce

27. březen 2018

Příběh ženy, která musela podstoupit náročnou operaci srdce, aby si uvědomila, že ještě vůbec nějaké má. To je román Znovu já, který v češtině vydalo nakladatelství Grada Publishing. Zalistovala jím autorka pořadu Dámská jízda Mirka Nezvalová.

Knihu napsala Gayle Formanová, oceňovaná spisovatelka a novinářka, která publikovala například v časopisech Elle, Cosmopolitan nebo Glamour. Celosvětovým hitem se stal její třetí román z roku 2009 Zůstaň se mnou, který vyšel ve více než třiceti zemích a v roce 2014 byl dokonce úspěšně zfilmován.

„Je to příběh ženy, která je vytížená, v neustálém stresu, doma má dvojčata, pracuje od rána do večera, má pocit, že neustále něco nestíhá. Nakonec se z domnělé nepohody v žaludku stane infarkt a ona si uvědomí, že se musí zastavit,“ popisuje zápletku knihy Mirka Nezvalová.

„Možná právě její příběh bude inspirací, jak něco podobného udělat. Ona místo každodenních povinností nasedla do vlaku, kde po ní najednou nikdo nevyžadoval neustálou pozornost, a odjela pátrat po rodinné historii,“ zve k přečtení autorka pořadu Dámská jízda.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.