Recept na ušaté koláče z Doudleb soutěží v Pochoutkovém roku

Tým Pochoutkového roku v čele s Patrikem Rozehnalem vyrazil natočit recept na ušatý koláč. Do soutěže jej přihlásila paní Zdeňka Chadtová

Další soutěžní recept vybrala porota Pochoutkového roku ve složení Naďa Konvalinková, Pavel Pospíšil a Jaroslav Sapík. Štěstí se tentokrát usmálo na paní Zdeňku Chadtovou z Doudleb na Českobudějovicku.

Recept na ušaté koláče se čtvero náplněmi - makovou, tvarohovou, povidlovou a ořechovou se vydal zaznamenat tým Pochoutkového roku v čele s Patrikem Rozehnalem.

Paní Chadtová je vítala už u dveří a směrovala do kuchyně. Rozhlasovému týmu nabídla kávu a k ní ořechový a makový koláč. „Náš tatínek si to vylepšoval. Do makové nádivky například přidával kokos a jiné různé vychytávky,“ prozradila. To ale nebyl ten koláč, kvůli kterému štáb přijel.

Soutěžní koláč je totiž, velký, obrovský, ušatý. A paní Zdeňce Chadtové se povedl. To, že je vaření zábava se můžete přesvědčit už tuto neděli po 21. hodině v našem vysílání, kdy vás naučíme dělat doudlebské ušaté koláče se čtyřmi náplněmi.

Do soutěže Pochoutkový rok se můžete přihlásit i vy. Stačí poslat svůj tradiční rodinný recept a zahrát si tak o poukázky na nákup kuchyňského vybavení v celkové hodnotě 100 tisíc korun. Hraje se celý tento rok a recepty odvysíláme vždy v neděli po 21. hodině. Tak do toho!

Recepty můžete posílat buď poštou na adresu: Český rozhlas, Vinohradská 12, Praha 2, na obálku je nutné připsat heslo Pochoutkový rok, anebo můžete recept zaslat prostřednictvím webového formuláře na adrese www.pochoutkovyrok.cz.