Radovan Lukavský byl podle svých slov Jihočechem už od dob husitských

7. únor 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Radovan Lukavský (60. léta)

Tedy přinejmenším od roku 1954, kdy se v jižních Čechách natáčel film Jan Hus. O přestávce při filmování si Lukavský v historickém kostým zašel na procházku do lesa na houby. A ztratil se. V tomto vydání Vltavínu si kromě poslechu unikátní nahrávky s Radovanem Lukavským můžete užít i výlet za zajímavými kameny a za čerty.

Vzpomínky hereckého barda

Šestého února roku 1962 natočil v Českých Budějovicích redaktor Lubomír Soukup rozhovor s Radovanem Lukavským. Čili tomuto záznamu je v době premiéry tohoto Vltavínu přesně 59 let. Ovšem Radovan Lukavský tou dobou už také nebyl mladík, narodil 1. Listopadu 1919 a v době, kdy jej Lubomír Soukup zpovídal, měl už za sebou takové filmy jako Synové hor nebo Král Šumavy. A tak si jej připomeňme, jak vzpomíná na jižní Čechy a na natáčení filmu Jan Hus v roce 1954.

Tajemný menhir a Čertův náramek

Ve druhém a třetím archívním příspěvku Vltavínu si poslechněte reportáž o menhiru s Jaroslavem Klímou, Petrem Štěpánem a Janem Michálkem natočenou na podzim 1997 a také sólo výlet Jaroslava Klímy zaznamenaný u takzvaného Čertova náramku. 

autor: Český rozhlas České Budějovice | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio