Půlnoční, Andělé strážní a další působivé písničky z vánočního rozhlasového koncertu Václava Neckáře

Věříme, že vám sváteční večer zpříjemní výběrový záznam z velice působivého vystoupení jedné z největších legend české pop music, Václava Neckáře. Tento u více posluchačských generací populární zpěvák vystoupil ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice společně s kapelou Bacily v září 2018.

Skupinu Bacily vede, jak známo, Václavův bratr Jan, multiinstrumentalista a autor řady oblíbených písniček. Repertoár koncertu byl volen s ohledem na plánované odvysílání ve vánočním čase, přičemž jeho finále bylo opravdu vánoční.

A podle kapelníka Bacilů Jana Neckáře byl koncert výjimečný ještě v jednom ohledu. Měl by to být podle jeho slov historicky vůbec první studiový rozhlasový koncert Václava Neckáře a skupiny Bacily.

Čtěte také

Andělé strážní, to je velmi pěkná a s nastalým vánočním časem dobře souznějící písnička, která v minulých týdnech v exkluzivním sborovém podání a s bohulibým záměrem dostala nový kabát a která zazní během vánočních Koncertních ozvěn od Tří lvů.

Václav Neckář zazpíval 12. září roku 2018 ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice také další velmi pěkné songy – Dítě snů, Lady Jane, Stále šťastné údolí, Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě, Stín katedrál a na začátek Mezi svými.

Doprovázela ho výborná kapela Bacily ve složení: Jan Neckář – klávesy a elektrické violoncello, Peter Mahrik – kytara, Miloš Rábl – baskytara, Josef Kůstka – kytara a housle a Jaroslav Petrásek – bicí nástroje.

A je nasnadě, že na vánočním konci musí být jímavá balada Půlnoční, která znamenala před deseti roky velký návrat Václava Neckáře.

autor: Jiří Kasal
Spustit audio

Související