Přísný půst neplatil v historii pro nemocné, pro malé děti, nebo pro lidi na cestách

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jablka v županu

Je období půstu. Ten v historii lidé drželi přísněji, než dnes. Ale i tenkrát už existovaly výjimky.

„Postní pokrmy se v historických zápisech sice vyhýbají masům, ale ostatní živočisné produkty běžně používají,“ říká mimo jiné v úvodu dalšího vydání Kuchařského čarování Petr Stupka s tím, že například v receptech Magdalény Dobromily Rettigové se vejci ani máslem vůbec nešetří.

Podle Petra Stupky také přísný půst neplatil pro nemocné, pro malé děti, pro ty, kteří měli těžké a fyzicky namáhavé povolání, pro lidi na cestách a podobně. 

Více si můžete poslechnout přímo v záznamu Kuchařského čarování a pokud už zmiňujeme Magdalénu Dobromilu Rettigovou, tak si od ní můžeme vypůjčit její návod na jablka v županu.

„Nejprve vypracuj dobré máslové těsto ze tří dílů mouky, dvou dílů másla, a jednoho dílu tlučeného cukru (moučkový) a přičiň k tomu žloutky. Těsto nech v klidu a připrav jablka míšeňská tak, že oloupeš je a odspodu vykrojíš či vypíchneš jádřinec. Pak těsto rozvaluj na plát na dvě stébla silný, do kulata vykrajuj přiměřeně k jablíčkám a každé kolo potři rozšlehaným vejcem. Pak přilož jablíčko a do těsta ho pečlivě obal tak aby stopka patrná byla. Peč je v mírnější troubě do zlatova."

Jen pro pořádek: V podstatě jde o křehké těsto, kterému dnes říkáme linecké. Asi nejrychleji připravíte jablka v županu s pomocí koupeného listového těsta – viz následující recept.

Moderní minijablka v županu

Není třeba hledat nějaké odrůdy miniaturních jablek, ale naopak spíše si vyhlédněte větší exempláře, protože z nich kulatým vypichovákem vykrájejte stejnoměrné kuličky. Z listového těsta vyválejte plát, rozřežte ho na stejnoměrné čtverečky. Do jejich středu dejte trochu hořké čokolády, nelépe strouhané na hoblinky. Na čokoládu dejte jablečnou kuličku obalenou ve skořicovém cukru a pak už jen vše zabalte do plátku těsta a pečte v předehřáté troubě při 200 stupních asi pět minut a následně dopékejte deset minut na 160 stupních. Délka pečení je odvislá od síly vyváleného těsta.

Pokud se vám jeví tento miniaturní způsob úpravy příliš složitým či titěrným pak stačí upéci celá jablka v obalu z listového těsta a namísto jádřince vmáčknout do jablíčka směs čokolády, ořechů a rozdrobených sušenek. Pochopitelně délka pečení se zdvojnásobí, neboť i těsto bude vyváleno do silnějšího plátu.

 

autor: Petr Stupka | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...