Připomínka starých časů. Jihočeským krajem projela veteránská rallye South Bohemia Classic

9. září 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Veteráni na náměstí v Českých Budějovicích před startem South Bohemia Classic

Na jihočeských náměstích a silničkách lidé obdivovali staré automobily. Na fotbalovém stadionu v Budějovicích hrála česká reprezentace. Futsalisté mají za sebou premiéru v nejvyšší soutěži. To vše ve Sportovních ozvěnách, které připravil Kamil Jáša.

Projížďku starými časy si užili lidé v jižních Čechách. Kraj byl dějištěm dalšího ročníku veteránské rallye South Bohemia Classic.

Jedním z mnoha diváků byl Miroslav Leština, který si se zájmem prohlížel modely na startu na českobudějovickém náměstí. „Je to nádhera. V těch autech je vidět obrovský um a velkou poklonu musím složit těm, kteří se o ta auta starají a tady nám je předvádějí,“ chválil.

Miroslav Leština chodí na South Bohemia Classic pravidelně a všímá si nadšených diváků na všech stanovištích. „Je to zpestření pro celý region a plní pokaždé náměstí, nejen v Českých Budějovicích, ale i kolem Lipna, po celé trase. Všude jsou diváci, kteří čekají, až vozy přijedou,“ popsal.

On sám podle svých slov obdivuje hlavně staré jaguáry a mercedesy. „Je to ukázka skvělé řemeslné práce a také řidič musel o autě něco vědět, ne jako dneska, kdy jsme jen holými uživateli těch super technických aut,“ dodal.

Sportovní ozvěny výsledkově

Reprezentační zápas českých lvíčat hostil fotbalový stadion na Střeleckém ostrově v Českých Budějovicích. V kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy česká reprezentace do 21 let vyhrála nad Litvou 2:0. První gól zápasu vstřelil Antonín Vaníček, který byl sám překvapený, kolik dostal od soupeřů času a prostoru.

Čtěte také

Futsalisté Dynama PCO České Budějovice mají za sebou premiéru v nejvyšší soutěži, tedy Varta lize. Prohráli v hale pražské Sparty 2:10. Jeden ze svazových funkcionářů označil Jihočechy za kandidáta sestupu a kapitána týmu Radima Pouzara tím zdravě naštval. „Myslím, že je to zdravá motivace, chceme dokázat, že futsal hrát umíme a věřím, že v lize budeme hrát důstojnou roli,“ reagoval Radim Pouzar.

Fotbalová divize přinesla v posledním kole pro Jihočechy tyto výsledky: Béčko Dynama vyhrálo 4:1 v Mariánských Lázních, Petřín – Čížová po penaltách 1:2, Cheb – Jindřichův Hradec 4:2 a v derby Soběslav – Katovice domácí zvítězili vysoko 6:1. V tabulce jsou první Přeštice (14 bodů) a druhá Soběslav má 12 bodů stejně jako třetí Rokycany.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.