Přijde mi podezřelé, že nevidí deset situací za sebou, kritizoval fotbalista Martin Jirouš rozhodčího

21. říjen 2019

Divizní fotbalista Martin Jirouš promluvil nespokojeně o rozhodčích. Českobudějovičtí hokejisté i fotbalisté zabodovali na venkovních hřištích, naopak nedařilo se volejbalistkám. To vše ve Sportovních ozvěnách, které připravil Kamil Jáša.

Kritické bylo ohlédnutí fotbalisty divizního týmu Čížové Martina Jirouše za zápasem, který na hřišti béčka Dynama skončil z pohledu Čížové 0:1.

„Domácí měli víc ze hry, v první půli byli víc nebezpeční, v druhé půli už tak nebezpeční nebyli, my jsme měli brejk, který jsme bohužel nedotáhli, tam se prostě v jasné gólové šanci najednou ozve pískot rozhodčího,“ začal popisovat.

Pískot podle něj přišel až deset vteřin po odehrání situace. „Nevím, možná říkal, že neviděl. Mně to přijde prostě podezřelé, že nevidí na jednu stranu a nevidí deset situací za sebou, prostě jednostranně,“ komentoval Martin Jirouš.

„Samozřejmě každý má jiný názor, z hřiště to možná vypadá jinak než z tribuny, ale myslím, že domácí by se měli snažit hlavně ty hráče nějakým způsobem vychovávat. Na nás v první půli křičí, ať hrajem, ve druhé zdržují. Nic proti tomu nemám, každý zdržuje, když vede, ale ať nekřičí na nás,“ pokračoval v kritice.

Čtěte také

Řeč přišla i na situaci, kdy domácího záložníka Tomka odnesli na nosítkách. „Já jsem si tam dával tělo před něj. Myslím, že jsem byl v souboji dřív, on tam dal nešťastně nohu a já na něj šlápl, což jsem nechtěl. Omluvil jsem se, mrzí mě to, protože nejsem zákeřný hráč, ale občas se ty nohy prostě zapletou,“ popsal.

„Hráč tam byl pozdě, první fauloval mě a prostě z toho rozhození já fauluji jeho. Ale rozhodčí řekl, že jsem šlápl na nohu a je to faul, a za deset minut šlápne on nám a faul není. Ta situace, kdy se to tam skoro popralo, ukázala, jaký si pan rozhodčí udělá respekt na hřišti. Pískal dvě minuty, nikdo ho neposlouchal, tak se měl zamyslet nad sebou, jestli to má smysl,“ dodal ke své kritice Martin Jirouš.

Sportovní ozvěny výsledkově

Třeboň patřila Compress sport půlmaratonu a maratonu. Půlmaratonskou trať nejlépe zvládli David Vaš a Taťána Straková. Nature Maraton vyhráli Jan Šunka a Lenka Kohnová.

Hokejisté českobudějovického Motoru zvítězili v Prostějově 5:0. Fotbalisté Dynama vyhráli ve Fortuna lize v Olomouci 3:1.

Volejbalistky českobudějovické Madety v první lize prohrály se Střešovicemi. „Vzhledem k tomu, že jsme teď měly hodně nemocný tým, jsme to skládaly horko těžko. Povolaly jsme i Jiřinku Karvánkovou, která nám hodně vypomohla, ale na naší straně bylo hodně chyb, takže jsme to neotočily,“ hodnotila Hanka Klimešová.

Právě Jiřina Karvánková ale měla v týdnu velký důvod k radosti. „Z policejního mistrovství ve volejbale máme stříbrnou medaili. Určitě spokojenost, porazil nás ve finále tým Ruska, který byl velice kvalitní,“ vysvětlila.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.