Premiér Babiš a jeho tři ministři budou na návštěvě jižních Čech řešit hlavně sucho a dopravu

Návštěva premiéra Andreje Babiše (ANO), ministra životního prostředí Richarda Brabce (nestraník za ANO) a ministra dopravy Vladimíra Kremlíka (nestraník za ANO) v Heřmani

Sucho a doprava budou hlavními tématy návštěvy českého premiéra a některých ministrů v Jihočeském kraji.

Do jižních Čech přijel ve čtvrtek premiér Andrej Babiš z hnutí ANO. Hlavním tématem jeho cesty je problematika sucha a také budoucnost dopravy v regionu. S Babišem proto region navštíví také ministři dopravy, životního prostředí a zemědělství.

Prvním místem jejich návštěvy byla Heřmaň na Písecku. Členové vlády si tu prohlédli čistírnu odpadních vod, kterou obec nedávno postavila z velké části díky evropské dotaci.

Odpoledne se pak přesunou na Českobudějovicko a Českokrumlovsko, kde navštíví několik hotových i rozestavěných částí dálnice D3, nebo také obec Netřebice, kterou denně projíždí tisíce kamionů.

Jihočeská část dálnice D3 má být podle současných plánů vlády hotová do roku 2024. O čtyři roky později by se pak řidiči měli svézt po dálnici z Prahy až k hranicím s Rakouskem. Například pro Netřebice na Českokrumlovsku to ale znamená, že ještě několik let obcí budou projíždět tisíce aut denně.