Přeložka u Písku vyjde téměř na 1 miliardu korun

29. leden 2003

Téměř jednu miliardu korun bude stát devítikilometrová přeložka silnice I/20 z Písku na Novou Hospodu. Její stavba bude oficiálně zahájena 24. února a dokončení je plánováno na podzim 2005. Investice Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zlepší dopravní spojení jižních Čech s Prahou, které je možné přes Tábor nebo přes Písek. V budoucnu spojí jih Čech s Prahou dálnice D3.

"Staveniště jsme již začali předávat. Nová komunikace bude čtyřpruh se středovým svodidlem a s přídavným stoupacím pruhem u obce Chlaponice," řekl ČTK ředitel českobudějovické správy Ředitelství silnic a dálnic Zdeněk Schneider. Peníze na výstavbu budou zajištěny ze státního rozpočtu a také z prostředků Evropské investiční banky. Na tuto stavbu naváže vybudování mimoúrovňových křižovatek na Nové Hospodě a na kraji Písku, kde bude nutné vyřešit sjezd k úspěšné průmyslové zóně na severu města. Již loni byla v Písku otevřena mimoúrovňová křižovatka na silnici I/20 a tento týden začali motoristé jezdit kruhovou křižovatkou ulic Táborská a Zborovská.

autor: čro čb | zdroj: ČTK
Spustit audio