Představujeme nové dechovky. Vyberte v naší anketě ty nejlepší - 2. kolo

7. květen 2017
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Den dechovky s Českým rozhlasem České Budějovice na výstavě Země Živitelka. Na snímku Skalanka

Po roce se Český rozhlas České Budějovice vrátil k úspěšné rubrice 7x7 jarních dechovek. V neděli po poledni uslyšíte nové písně dechovkového žánru. Poté můžete na webu hlasovat pro tu nejlepší.

7x7 jarních dechovek se vysílá v rámci Písniček pro radost. Tento nejpopulárnější pořad Českého rozhlasu České Budějovice v současnosti nabízí výběr z tisíců různých dechovek. A nyní sami rozhodnete, které nové skladby si zaslouží zařadit do naší hudební databáze.

Hudební redaktor Zdeněk Voráč vybírá nové písničky nejen od jihočeských dechových kapel, ale také z jiných českých krajů, z Moravy i ze Slovenska. V anketě nám můžete dát vědět, která skladba se vám nejvíce líbila.

Hlasování 2. kola skončilo. Děkujeme za hlasy.
1. místo - Poslední korunu mám
2. místo - Lásku neztratíš
3. místo - Přijďte kamarádi

Všechny díly pořadu 7x7 jarních dechovek najdete zde.


Poslechněte si celý pořad nebo ukázky a hlasujte pro píseň, která vás nejvíce zaujala. Odeslat můžete jeden hlas. V druhém kole, které trvá do 11. května do 12 hodin, máte na výběr z těchto dechovek:

0:00
/
0:00
0:00
/
0:00
0:00
/
0:00

Veselka - Čajové růže
Veselka Ladislava Kubeše nahrála kratičkou polku frahelžského autora Jana Bušty. Písničku lidového tvůrce, který stále hýří neotřelými nápady, zpívají Blanka Tůmová a Milan Černohouz.

Sobuláci - Frajárku nemám
Moravskou kapelu Sobuláci řídí Vlastislav Kostiha. Autorem hudby k valčíku Frajárku nemám je Miloslav Richard Procházka, slova napsala Věra Urbánková. Zpívají sólisté Bronislav Dvořák a Marek Fibinger.

Telčská dechovka - Přijďte kamarádi
Waltz ze skladatelské pozůstalosti Vladimíra Fuky a textaře Míly Cinka. Na tvorbu této dvojice nedá dopustit Telčská dechovka. Trampský charakter této písně podtrhla kytarou a akordeonem.

Valaška - Správný pár
Kapela Jaroslava Balouška oživila polku Františka Maňase. Název Správný pár dostala díky textu Bohuslava Nádvorníka. Zpívají Kristýna Divošová a Svatopluk Tarabus.

Nektarka - Poslední korunu mám
Valčík Karla Vacka patří do zlatého fondu české dechovky. Na své loňské album ho nahrála strakonická Nektarka pod vedením Jiřího Záhorského. Slova zní z úst dlouholetých sólistů kapely Kamila Vacína a Jindřišky Novotné.

Bojnická kapela - Láska nám kvitne
Dechovka ze slovenského města Bojnice nahrála píseň skladatele a v tomto případě i textaře Stanislava Orechovského. Polku společně zpívají Simona Janovičová, Dominika Pösová a Ladislav Mišeje.

Mistříňanka - Lásku neztratíš
Titulní valčík z 59. hudebního alba Mistříňanky. Hudbu složil Miloslav Richard Procházka, text přidal Kryštof Neduchal. Zpívá celá současná pěvecká čtveřice kapely Dominika Hromková, Štěpánka Pšovská, Jan Olexa a Vít Nosek.


Po odvysílání všech sedmi kol dechovkové přehlídky se můžete těšit na speciální závěrečný díl. Znovu uslyšíte dechovky, které se vám nejvíce líbily.
Všechny díly pořadu 7x7 jarních dechovek najdete zde.

Spustit audio