Před rokem se školní výuka přesunula do online prostředí. Náročná je nejen pro žáky a studenty ale i jejich učitele

28. březen 2021 13:56
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Školáci a učitelé pokračují v distanční výuce. Jak taková "hodina na dálku" prostřednictvím internetu vypadá?

Před rokem se tisícovkám žáků a studentů zásadně změnil život. Stát kvůli pandemii koronaviru zavřel školy a výuka se od té doby odehrává s malými přestávkami výhradně tak, že žáci denně doma usedají k počítačům a učí se na dálku.

„Já učím angličtinu a češtinu ve třech ročnících a musím říct, že mě se nežije moc dobře, protože pokud to chci dělat alespoň trochu zodpovědně, abych se sama před sebou a před dětmi a před rodiči nemusela stydět, tak u toho můžu v podstatě sedět celý den. A večer si k tomu můžu sednout znova, takže já to mám v podstatě jako dvoufázový trénink,“ popisuje svět distanční výuky Olga Makovcová, která učí na základní škole v Dražicích na Táborsku.

O pár kilometrů dál na základní škole v Borotíně má své žáky i další kantorka Lenka Volfová, která je zároveň matkou dvou dětí.

Za oběma se vydal zpravodaj Jan Kopřiva.

Celou reportáž Jana Kopřivy si poslechněte online, nebo si ji stáhněte k pozdějšímu poslechu do svých počítačů či mobilů.

autor: Jan Kopřiva
Spustit audio