Poslechněte si písně z nového alba Radůzy

1. září 2015
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 02738010.jpeg
0:00
/
0:00

Starořecká bohyně Země Gaia, podle které nazvala své nové album patrně nejzajímavější česká písničkářka posledních let Radůza, zpěvačce vtiskla do ruky luk a šípy. Ale jednou se i z lovce stává ten, kdo je loven.

Gaia je v Radůzině diskografii deskou v několika ohledech přelomovou. Třeba tím, že tuhle svéráznou solitérku slyšíme poprvé s kapelou. Zpívá s ní o stárnutí, respektive o postupné nevyhnutelné ztrátě životní síly. Na téma se dívá z mnoha úhlů, obklopena nejpestřejším zvukem, jaký jsme zatím v jejích písničkách slyšeli.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.