Pondělní Noční linka: Nezapomenutelný zvířecí kamarád

4. říjen 2021

Měli jste, nebo máte, ve svém životě zvířecího kamaráda, na kterého určitě nikdy nezapomenete?

Každoročně si chovatelé i milovníci zvířat po celém světě připomínají Světový den zvířat, který připadá na 4. října na svátek sv. Františka z Assisi, ochránce a patrona zvířat. Má upozornit na problematiku pohody zvířat a etické otázky ve vztahu k chovu zvířat, ať už jde o  zvířata hospodářská, v zájmových chovech, zvířata v cirkusech, v zoologických zahradách, či laboratorní zvířata.

Také poukazuje na osvětu už mezi malými dětmi, které často touží po zvířeti a rodiče rádi vyjdou vstříc, ale je třeba si nejprve uvědomit ještě před pořízením zvířete nároky na péči, i to, zda se dokáží o svého zvířecího přítele postarat po celý jeho život. A také bychom v tento den, a nejen dnes, neměli zapomínat na zvířata v útulcích, ať už se tam ocitla z jakéhokoliv důvodu. Mezinárodní den zvířat nám připomíná, že zvířata jsou důležitou a neodmyslitelnou součástí našich životů. A mnozí z vás byste o tom mohli vyprávět dlouhé příběhy. Vždyť kolikrát se stane, že zvířátko se osamocenému člověku stane nejbližším přítelem, který mu pomáhá žít...

Věřím, že povídání o našich zvířecích přátelích nikdy neomrzí a také v Noční lince dnes dáváme opět prostor pro příběhy vám, kteří na svého nezapomenutelného zvířecího kamaráda chcete zavzpomínat.

Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.