Pondělí: Radosti i zklamání ve vašem životě

11. duben 2016

Z čeho jste se v životě nejvíce radovali? Těšili jste se někdy na něco a nevyšlo to tak, jak jste si představovali? Zklamalo vás v životě něco (případně někdo) tak, že vás to vyvedlo z míry? A naopak - potěšil vás někdo (nebo něco) a vy už jste s tím ani nepočítali?

Radost je příjemná emoce, vznikající v reakci na úspěch či zisk. Slabší formou radosti je spokojenost, silnější je extáze. Trvalejší a intenzivní forma radosti je pocit štěstí. Radost je často doprovázena úsměvem nebo smíchem. Tělesnými projevy radosti je zvýšení srdečního tepu a krevního tlaku. Zklamání často pramení z očekávání. Nejlepší způsob jak se nezklamat v lidech, je od nich nic neočekávat.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...