Pomoc seniorům v domácnostech i pobytovou službu nabízí centrum ve Vodňanech už 20 let

21. leden 2020 11:36

Osmdesát obyvatel má vodňanský domov seniorů. Centrum sociálních služeb nabízí kromě péče o ně i pečovatelskou službu přímo v domácnostech. Slaví 20 narozeniny a do budoucna má plány na další rozvoj.

Centrum se skládá ze dvou budov. „Jedna je takzvaně stará, stojí na základech měšťanského domu, který majitel v 15. století věnoval městu, a potom se během let postupně přistavovalo,“ popisuje ředitelka centra Daniela Davidová.

V prvním patře Centra sociálních služeb je společenská místnost, ve které se konají různé kulturní akce podle přání klientů. Další patro je vyhrazené ležícím seniorům, proto tu má ordinaci i lékař.

Čtěte také

Jedním z obyvatel je pětašedesátiletý Pavel Hrubý. Pochází z Jindřichohradecka a ve vodňanském domově začal žít před osmi lety po amputaci nohy. K dispozici má elektrický vozík a pravidelně vyráží do města. „Vždycky se těším do přírody, u rybářské školy jsou rybníky a já rád sedím u vody a koukám, co se děje,“ vypráví.

Centrum sociálních služeb Vodňany má po dvaceti letech fungování další plány. „Čeká nás ještě spousta práce, máme v plánu různé přestavby, půdní vestavbu, chtěli bychom udělat rehabilitaci, hobby místnost, skladové prostory, kanceláře,“ vyjmenovává Daniela Davidová.

Do dalších let by si ale podle svých slov hlavně přála, aby byli všichni šťastní a zdraví. „To je nejdůležitější,“ uzavírá.

autor: Mária Pfeiferová
Spustit audio

Související