Politickou satiru vymýšlí TMBK denně, někdy v kolážích skryje i soukromý vtípek

Tomáš Břínek tvoří koláže komentující aktuální dění. Pod přezdívkou TMBK je zveřejňuje na sociální síti Facebook, kde má desetitisíce fanoušků

Galerie Českého rozhlasu České Budějovice představuje koláže designéra Tomáš Břínka vystupujícího pod přezdívkou TMBK. Politickou satiru bez obalu můžete zhlédnout do 30. května. 

Tomáš Břínek (TMBK) patří mezi nejvlivnější lidi na českém Facebooku. Jeho stránku, kde pravidelně zveřejňuje nové grafiky, sleduje téměř 80 tisíc lidí a jeho výtvory si oblíbil i Jan Kraus ve své televizní show.

Tomáš Břínek říká, že vytvoří pět i více koláží denně. „Já furt visím na internetu, tak sbírám informace, co se děje kolem. Když se nic neděje, tak si to musím vycucat z prstu, což znamená, že projíždím internet a přemýšlím, co bych tak spojil a co bych udělal,“ vysvětluje.

Čtěte takéRozhlasová scéna Budějovického Majálesu nabízí setkání s osobnostmi, přednášky a besedy

Některým kolážím věnuje hodně času. „Některé zaberou třeba pět hodin, protože to skládám vrstvu po vrstvě. Někdy tam přidávám věci, o kterých nikdo neví, třeba prst Adolfa Hitlera, o kterém nikdo neví, že to je prst Adolfa Hitlera. To jsou takové soukromé vtípky. Jak to člověk dělá pořád, tak se musí nějak bavit,“ říká.

Výstava koláží Tomáše Břínka v budově Českého rozhlasu České Budějovice je součástí programu Budějovického majálesu. Autor ji sám zahájil komentovanou prohlídkou, která přilákala řadu zájemců.

Výstava koláží Tomáše Břínka, který vystupuje pod přezdívkou TMBK, v budově Českého rozhlasu České Budějovice

Výstava koláží Tomáše Břínka, který vystupuje pod přezdívkou TMBK, v budově Českého rozhlasu České Budějovice

Výstavu svých koláží zahájil Tomáš Břínek komentovanou prohlídkou, která přilákala řadu lidí
Spustit audio
autoři: Lucie Husárová, Miroslav Tichák