Policie vyšetřuje údajný rasově motivovaný incident před Azylovým domem Rybka v Husinci
V neděli se před Azylovým domem Rybka v Husinci odehrál pravděpodobně rasově motivovaný incident. Informovala o tom jeho ředitelka Eva Dvořáková v tiskové zprávě zaslané médiím. Muž, který zastavil před azylovým domem, začal slovně napadl obyvatele domu i jejich malé děti.
Kromě rasově motivovaných urážek vyhrožoval i smrtí. V tiskové zprávě se dále píše, že muž měl vytáhnout zbraň - plynovou nebo poplašnou pistoli, ze které několikrát vystřelil. Na místo ihned vyjeli policisté.
Ředitelka Azylového domu Rybka v Husinci Eva Dvořáková je celým incidentem rozhořčena, incident podle ní začal prý ve chvíli, kdy k zahradě domu přijel muž na kole: "Začal vyhrožovat klientům, nadával jim sprostými jmény s rasovým podtextem a říkal, že je všechny vystřílí a že má páky na to, aby azylový dům z Husince zmizel. Poté vytáhl pistoli a několikrát vystřelil. Podle policie to byla pistole poplašná, ale naši lidé z události byli vytřeštění, strašně se báli a děti utíkaly."
Muž se údajně s výhrůžkami k azylovému domu vrátil i v pondělí. Policii, která případ v neděli vyšetřovala, o střelbě původně nikdo neinformoval. Na základě tiskových zpráv získaných od médií se do Azylového domu v úterý ráno znovu rozjela policejní hlídka, aby případ znovu vyšetřila.
Policisté na místě zjistili, že informace o pondělní střelbě je nepravdivá. Prachatická policejní mluvčí Radka Sovová doplnila, že se jedná o konflikt na úrovni občanského soužití: "V neděli k verbálnímu napadení klientů domu ze strany muže opravdu došlo, avšak jednalo se o napadání oboustranné, kdy si vyřizovali i účty z minulosti. Při útěku z místa incidentu dvaašedesátiletý muž několikrát vystřelil ze startovací pistole do vzduchu. Pistole byla policií zajištěna a poslána na expertízu. Policie nebere událost na lehkou váhu, i nadále ustanovuje případné svědky a případ prověřuje. Podle dosavadních zjištění nebylo prokázáno, že by mělo jít o rasově nebo extremisticky motivovanou akci."
Policisté zatím přestupek nepředali přestupkové komisi, protože se incidentem stále zabývají.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
‚Štěstí ti to nepřinese. Vrať to,‘ apeluje pražský arcibiskup na zloděje lebky svaté Zdislavy
-
Česko má zhruba 200 tisíc pracujících seniorů. Pomohla by jim větší ochota firem a úlevy od státu
-
Litry vína a rozhodnutí, zda nechat zemřít sousedova papouška. Dokument testuje Čechy v blackoutu
-
Sex v obědových pauzách a testy plodnosti v šesti letech. Rusko dlouhodobě bojuje s klesající porodností