Plodové růže zkrášlí vaši zahradu, ze šípků pak můžete vyrobit zdravou zavařeninu

17. listopad 2015

Když se řekne růže, často jakoby jedním dechem dodáme: královna květin. My zahrádkáři ale také dobře víme, že díky báječným vlastnostem šípků bychom růži klidně mohli nazývat i královnou plodů. Jak vlastně nahlížíme na růže z pohledu ovocnáře?

Plody růží, takzvané šípky mají mnoho tvarů i barev, od žluté až po tmavě hnědou. Některé jsou drobné jako hrášky, jiné dosahují velikosti menšího ořechu. Ani doba zrání plodů není u všech růží stejná, existují druhy zrající již v plném létě, jiné se hodí ke sběru až v říjnu.

Kromě toho, že jsou plody růží velmi hezké, přinášejí užitek nejenom drobným živočichům, ale i lidem. Proto si jich všimli i ovocnáři, kteří hledají různé možnosti, jak je pěstovat a prakticky i využívat.

Možnosti využití šípků

Žádná růže není jedovatá, můžete bez obav sbírat šípky z kteréhokoliv druhu. Lépe se ale zpracovávají šípky velkoplodých růží, kterým se také říká dužnoplodé.

Šípky mají vysoký obsah vitaminu C v takové formě, že se neznehodnocuje tepelnou úpravou. Obsahují i vitaminu A.

V plodech je také mnoho minerálních látek, například vápník, draslík, hořčík, železo, fosfor a sodík. Do malého šípku se navíc vejdou ještě třísloviny, cukry, pektin, silice, antokyany a kyselina jablečná spolu s citronovou!

Co mohou šípky nabídnout našemu zdraví?

Šípky pomáhají proti jarní únavě, při hypovitaminóze (nedostatek některých vitaminů), preventivně působí proti infekcím ledvin a močových cest. Příznivě ovlivňují krvetvorbu a podporují dobré vyměšování i činnost střev.

Šípky - skvělý zdroj přírodního vitaminu C

Semena uvnitř šípků jsou léčivá. Obsahují hodně vitaminu E, který omlazuje pleť, čaj z nich působí močopudně a zklidňuje revmatické choroby.

Šípky můžeme zpracovat různými způsoby – na zavařeninu, šípkovou polévku, omáčku ke zvěřině, kompot. Nebo si naložte šípky na likér i povidla, protlak či rosol. Průmyslově se ze šípků vyrábí džusy.

Plodové růže jsou vhodné i do okrasné zahrady

Růže Moeysova (R. moyseii) upoutá na první pohled velikostí plodů. Šípky jsou téměř šest centimetrů dlouhé, temně oranžovo-červené s mimořádně vysokým obsahem vitaminu C. Kvalitní plody mají všestranné využití, sběr může začít během září.

Růže svraskalá (R.rugosa) není domácího původu, patří ale k nejodolnějším druhům. Plody má v průměru třícentimetrové, zploštělé, s masitou dužninou, jež se dobře konzervují. Dozrává později - během září a října. Od tohoto druhu existuje celá řada velmi hezkých odrůd.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...