Plánovaná údržba vysílače Kleť omezí vysílání rozhlasu

Vysílač na Kleti
Vysílač na Kleti

Ve středu 8. srpna 2018 se uskuteční plánovaná pravidelná údržba zařízení na vysílači Kleť. Omezení postihne i rozhlasovou frekvenci 106,4 MHz, na které vysílá Český rozhlas České Budějovice. Dotkne se i dalších rozhlasových stanic šířených z vysílače Kleť společnosti České Radiokomunikace. 

V čase mezi 10. a 12. hodinou se vysílání Českého rozhlasu České Budějovice na frekvenci 106,4 MHz zcela odmlčí. V tuto dobu mohou posluchači ladící tuto frekvenci náš program přijímat pouze prostřednictví internetu a v digitálním rozhlasovém multiplexu DAB.

Mezi 12. a 15. hodinou pak bude vysílání na frekvenci 106,4 MHz šířeno se sníženým vyzářeným výkonem, to se projeví dočasným zhoršením kvality příjmu Českého rozhlasu České Budějovice na odlehlejších místech Jihočeského kraje.

Omezení se nedotkne vysílačů na kmitočtech 103,9 MHz pro Táborsko a 88,2 MHz pro Slavonicko a Dačicko.

Vysílací schéma Českého rozhlasu České Budějovice se po dobu údržby na vysílači nemění.

Redakce oblíbeného hudebního pořadu Písničky pro radost přijímá žádosti o gratulace jen pro adresáty, kteří se nacházejí v předpokládaném dosahu signálu vysílačů. Již objednané gratulace lze přesunout na jiný termín na telefonním čísle 221 554 450.

Práce na vysílači Kleť se dotkne i dalších rozhlasových stanic: Radiožurnál 91,1 MHz, Rádio Impuls 102,9 MHz a Rádio Frekvence 1 94,1 MHz. (zdroj: České Radiokomunikace).

Plán údržbových prací je dostupný na webu Českých radiokomunikací: https://www.digistranky.cz/udrzbove-prestavky