Pivovarské kvasnice jsou ideální doplněk zdravé stravy

Pivovarské kvasnice neboli pangamin vznikají jako vedlejší produkt při výrobě piva. K léčebným účelům se používají již od dob starověku.

Pivní kvasnice jsou jedním z nejbohatších zdrojů organického železa, esenciální aminokyseliny, nenasycené mastné kyseliny, fosfatidy, steroly, glycidy, enzymy a další bioaktivní látky. Jsou bohatým zdrojem vitamínů skupiny B, včetně před několika desetiletími z kvasnic extrahované kyseliny pangamové – vitaminu B15, minerálních látek (např. vápníku, fosforu, draslíku, hořčíku, sodíku) a stopových prvků (železa, jódu, mědi, zinku a manganu).

Pivovarské kvasnice pomáhají při hojení ran i zánětech, jsou vhodné při radioterapiích při onkologických onemocněních, a také při zvýšené tělesné a duševní zátěži a sportu.

Vitaminy skupiny B podporují trávení a metabolismus, podílejí se na tvorbě hormonů, pomáhají při léčbě demence, alkoholismu, chronické artritidy, kardiovaskulárních chorob.

Mají pozitivní vliv na obnovu střevní mikroflóry a tím i na imunitu člověka. Jsou vhodné pro těhotné a děti. Pozor si dejte pouze na dávkování pivovarských kvasnic u nemocných dnou!

autor: Petr Stupka