Písničkové rozhovory nabídnou živě vystoupení skupiny Malina Brothers

Český rozhlas České Budějovice odvysílá v úterý 8. března živě hudební speciál pořadu Písničkové rozhovory. Udělejte si pohodlí už v 18 hodin u rozhlasových přijímačů nebo přijďte do studiového sálu v ulici U Tří lvů 1. Hosty Pavlíny Jíšové a Adély Jonášové budou skvělí muzikanti, kteří si říkají Malina Brothers.

Hudební pořad Písničkové rozhovory se zaměřuje nejen na folk, country a příbuzné žánry. O moderátorské křeslo se dělí písničkářka Pavlína Jíšová se svou dcerou Adélou Jonášovou, představitelkou mladé písničkářské generace. Pořad je koncipován jako rozhovor matky s dcerou o písních všeho druhu a rozmanitých názorech dvou generací na hudbu jako takovou.

Čas Písničkových rozhovorům bude tentokrát věnován živému vystoupení skupiny Malina Brothers. Jak už z anglického názvu vyplývá, muzikanty dohromady pojí rodinné pouto. Bratři Malinové, tedy banjista Luboš (Druhá Tráva), kytarista Pavel (Žalman a spol.) a Josef (Cop) vystupují společně s kontrabasistou Pavlem Peroutkou (Spirituál Kvintet). Do jejich repertoáru se promítá vliv bluegrassu a irské hudby, patrné převážně v instrumentálních skladbách.

Video, fotografie a záznam speciálního živého vysílání najdete zde.