O pořadu Písničkové rozhovory

Hudební pořad se zaměřuje nejen na folk, country a příbuzné žánry. Mohou zaznít i písně, které by se v běžném vysílání neobjevily.

Vedle Pavlíny Jíšové usedá do moderátorského křesla představitelka mladé písničkářské generace Adéla Jonášová. Pořad je koncipován jako rozhovor matky s dcerou o písních všeho druhu a rozmanitých názorech dvou generací na hudbu jako takovou. Součástí jsou občasné rozhovory s hudebními osobnostmi na aktuální i žánrová témata. 

Obě ženy tvoří pořad společně a obě pochází z Českých Budějovic. Pavlína Jíšová využívá v pořadu své původní profese učitelky českého jazyka a hudební výchovy, není pouze moderátorkou, ale především aktivní písničkářkou.

Adéla Jonášová absolvovala učitelství psychologie pro střední školy, na hudebním poli debutovala autorskými písněmi, které vydala na albu s názvem Teď a tady. 

Pořad je určen posluchačům všech věkových kategorií a každému, kdo má rád nejen melodické písně, ale i trefné texty, které se týkají nitra každé bytosti i života kolem nás. Vybrané písničky mohou vést k diskuzi a ke konfrontaci mezi poezií a tvrdou životní realitou. 

Témata mohou odrážet roční období nebo aktuálního dění ve světě hudby. Pořad je zaměřen především na českou píseň, přičemž na generaci umělců nezáleží. Výjimečně se mohou objevit i tituly zahraniční produkce. Pořad podporuje také mladé začínající autory, kteří si zaslouží pozornost a v jiných médiích nemají prostor..  

Historie pořadu:
Pořad volně navazuje na Folkovou jíšku Pavlíny Jíšové. Vysílá se od září roku 2015. 

Tento pořad se již nevysílá

Poslední záznamy

Další pořady

 • Divadlo pro vaše uši

  Ponořte se do hlubin archivu mluveného slova a vychutnejte si to nejlepší v podání legendárních českých herců, komiků a vypravěčů.

 • Velká radioporadna

  Jaký bude mít vládní úsporný balíček praktický dopad na váš každodenní život? Co zdraží? Co zlevní? A vyplatí se v současné době měnit dodavatele energií?

 • Alex a host

  Rozhovory s osobnostmi.

 • Pardon

  Pravidla etikety s Ladislavem Špačkem.