Pestrá přehlídka závinů a nejnovější specialita kulináře Petra Stupky

Pestrou přehlídku závinů, a to jak sladkých, tak i slaných, pečlivě zadělávané listové těsto a štrúdly ze světa nabízí v Kuchařském čarování kulinář Petr Stupka. Nejprve ale představí svou nejnovější specialitu – vydatný segedínský salát.

autor: Petr Stupka | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

  • Tažený a křehký závin s ovocem

    Vrcholí ovocná sezóna, a tak se hodí tip na tradiční štrúdl, který obohatí sladký jídelníček. Upečte podle receptu Petra Stupky klasický závin, nebo těžší taženou variantu.

  • Nepečený dort z jablek a skořicové řezy

    Dva sladké recepty nabízí návštěvníkům webu Českého rozhlasu České Budějovice kulinář Petr Stupka. K inspiraci na nepečený dort z jablek přidává i tip na skořicové řezy.

  • Znojemský guláš

    Jedna z mnoha variací guláše je znojemská. Patří do ní okurky a chuť mohou navíc vylepšit kousky uzeného masa nebo pokrájené párky. Recept přináší kulinář Petr Stupka.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.