Perný den, Hey Jude, Michelle a další klenoty Beatles v provedení vynikajícího kytaristy Milana Bátora
Sváteční Koncertní ozvěny od Tří lvů jsme vyhradili pozoruhodnému koncertu z loňského 14. prosince ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice. Excelentní kytarista Milan Bátor delikátním, velmi podmanivým způsobem interpretoval nestárnoucí písničky Beatles.
Tento pětačtyřicetiletý rodilý Opavan, hudebník, hudební publicista i pedagog sklízí velké úspěchy se svou instrumentální kolekcí nestárnoucích melodií legendární liverpoolské čtyřky, Johna Lennona, Paula McCartneyho, George Harrisona a Ringo Starra, tedy Beatles.
Podobně jako jeho deska „I Beatles“, které vyšla před třemi roky jak na vinylu, tak v digitální podobě. Není to Milanovo první album, to první bylo věnováno italskému kytaristovi a skladateli Mariu Gangimu, k jehož osmadvaceti skladbičkám Milan Bátor jako bonus přidal velebné Yesterday od Paula McCartneyho.
Tuto myšlenku vztaženou přímo k Beatles pak moravský kytarista směle rozvinul na svém druhém, předloňském albu, na němž najdete už pouze skladby Beatles.
Čtěte také
Ale i tady je italský kytarista, rodák z Říma Mario Gangi, jehož životní pouť se uzavřela už před více než 16 roky, zřetelněji přítomen. Kytarista Milan Bátor totiž vyšel z jeho aranžmá osmnácti songů Beatles, což vysvětlil těmito slovy: „Jeho aranžmá respektuje melodie nesmrtelných songů Beatles, ale přidává jim jazzový nádech a typicky italskou zpěvnost, což je obrovská výzva pro každého interpreta.
Posluchačsky vstřícnými úpravami hitů Beatles v podání vynikajícího kytaristy Milana Bátora se můžete nechat okouzlit v našem svátečním výběru, který otevírá A Hard Day's Night a pokračuje dalšími klenoty Johna Lennona a Paula McCartneyho: And I Love Her, Can´t Buy Me Love, From A Window, Girl, Hey Jude, Honey Pie, If I Fell, Let It Be, Michelle, Penny Lane a také With a Little Help from My Friends.
V rámci tohoto komorního koncertu znamenitý kytarista Milan Bátor také některé písničky Beatles zpíval, jednou z nich, In My Life, sváteční Koncertní ozvěny od Tří lvů zarámujeme.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor

Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.
