Pečivo v restauraci nikdy neukusujme! Radí Eva Filipová

Nabízené pečivo si v restauraci přendáme z košíčku na malý couvertový talířek, který je po levé ruce. Pozor, nepoužívejte talířek napravo, ten patří vašemu sousedovi u stolu. Talířek máme vlevo, abychom mohli mít například volnou pravou ruku na konzumaci polévky.

Pokud talířek na stole chybí, pečivo si dáme na talíř nebo na ubrus, pokud je čistý. Pro odložení můžeme využít i ubrousek. Pečivo NIKDY nevracíme zpět!

Netrapte se tím, že zůstanou drobečky na stole. Není to prohřešek. Drobky následně uklidí obsluha.  

To nejdůležitější: Pečivo se ulamuje po jednom soustu. NIKDY se neukusuje!

Eva Filipová

Eva Filipová se zabývá především tématikou společenského chování. Je autorkou knihy Společenská nápověda. Po roce 1991 byla jednou z prvních, která začala s programem úspěšných kurzů pro ženy. Sama absolvovala studium na Mezinárodní škole pro estetiku v New Yorku.

Je členkou redakční rady časopisu Prestige, autorkou mnoha zajímavých reportáží z exotických zemí a spoluautorkou Zlaté kuchařky. Její mimořádný zájem o gastronomii a znalost prostředí jí přivedl k napsání dalších knih jako Exellent menu a Česká moderní kuchyně. Práci kuchařů obdivuje a jejich finální výtvory považuje za výtvarná díla.

Eva Filipová