Pavel Žalman Lohonka slaví osmdesátiny, my se dvakrát ohlédneme za velkým koncertem k sedmdesátinám
Koncertní ozvěny od Tří lvů budou dalším příspěvkem k rozhlasovým oslavám nadcházejících osmdesátin legendy nejenom jihočeského folku, českobudějovického rodáka Pavla Žalmana Lohonky, zpěváka, kytaristy a autora, velmi důležitého člena klasické sestavy Minnesengrů a od osmdesátých let ústřední postavy vlastní formace Žalman & spol.
A sestoupíme přitom přesně deset roků zpět. Ve dvou půlhodinkách vám totiž připomeneme slavnostní koncert k sedmdesátinám Pavla Žalmana Lohonky, který se uskutečnil ve společenském sále českobudějovického Metropolu 23. března roku 2016, tedy tři dny po Žalmanových narozeninách.
Velký českobudějovický koncert, který zaznamenala posádka našeho rozhlasového studia, byl dramaturgicky postaven tak, že se v jeho průběhu představily jednotlivé historické sestavy kapely Žalman & spol.
Celý program moderoval známý písničkář Pepa Štross, který bohužel před třemi roky odešel kamsi výš, a tak tento pořad je malou vzpomínkou i na něj.
V prvním výběru písniček z onoho koncertu před deseti roky uslyšíte vedle Pavla Žalmana Lohonky zpívat Pavlínu Jíšovou, Lenku Slabou, Jaroslava Matějů i Míšu Hálkovou.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.