Pavel Bobek byl od počátku své kariéry zpěvákem, který ví, co chce zpívat. A taky jak to chce zpívat

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Pavel Bobek

Jeho svébytné verze amerických originálů jsou postavené na dokonalé znalosti původních nahrávek, a přitom uchopené vlastní interpretací.

Civilní, ale zároveň s přesným odstíněním každé slabiky, tak, že vyprávěné příběhy působí zcela autenticky. Je to samozřejmě i případ skladby Nedělní ráno, kterou si našel ve zpěvníku svého velkého oblíbence Krise Kristoffersona.

Kris Kristofferson

Adoptoval ji skvěle, také díky dobře odvedené práci textaře Vladimíra Poštulky, který sice nešel po původním textu doslovně, ale v podstatě trefil to, o čem vypráví Kristofferson v originálu.

autoři: Martin Schuster , Zdeněk Zajíček | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...