Pátek: Tajná láska

14. únor 2014

14. únor je dnem, kdy se slaví svátek svatého Valentýna. Z anglosaských zemí tento svátek přišel i k nám. Slaví se na počest kněze Valentýna, který tajně oddával mladé páry v dobách, kdy římský císař Claudius II. zakazoval svým vojákům, aby se ženili nebo zasnubovali. I když je dávno pryč doba, kdy by někdo zakazoval sňatky nebo zasnoubení, přeci jen pojem "tajná láska" zůstává pořád v platnosti a někdy nás všelijaké okolnosti nutí k tomu, abychom svoji lásku nepřiznali, tajili, kroky s ní spojené dělali skrytě a potají.

Měli jste tajnou lásku? Skrývali jste někdy svoji lásku k někomu? Bylo to z ostychu nebo obav? Byla ta dotyčná osoba pro vás nedostižná? Prožívali jste někdy s někým lásku, kterou jste museli skrývat? Někdo vám ji nepřál? Nebo byste přiznáním někomu ublížili? Co vás vedlo k tomu, abyste milovali tajně? A jak to s vaší tajnou láskou dopadlo?


autor: Jindra Moravcová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.