Pátek: Na půdě nám straší

30. květen 2014

Straší vám doma? Nebo je to jen výmysl našeho mozku? Věříte, že se můžou na některých místech objevovat lidé, kteří tam žili před několika desítkami, stovkami let nebo jsou to pro vás spíš hloupé povídačky, které se mezi lidmi vypráví? Stalo se vám někdy, že jste slyšeli nevysvětlitelné zvuky, přesouval se vám nábytek a dodnes si to nedokážete vysvětlit?

Nejlepší je bydlet v paneláku, tam člověk všechny zvuky přisuzuje sousedům. Horší je, když vyjedeme na chatu nebo bydlíme v rodinném domku. Těžko si někdy dokážeme vysvětlit zvuky, které se ozývají z půdy a s železnou pravidelností se opakují, i když jsme podkroví prošli křížem krážem. Nebo najdeme věci jinde, než kde jsme je nechali. Je to naše zapomnětlivost a bujná fantazie nebo věříte na nějakou energii, duši, přízrak, který je s konkrétním místem spojený a čas od času dá o sobě vědět? Stalo se vám to někdy?


Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.