Páteční Noční linka: Světový den životního prostředí

5. červen 2020

Napadá vás, jaké předsevzetí byste si mohli dát vy sami, abyste přispěli ke zlepšení životního prostředí? Co třeba šetřit se spotřebou vody? Vzít si místo igelitky látkovou tašku? Jezdit autem jen když opravdu potřebujete nebo ho někdy vyměnit za MHD, ale třeba i kolo?

Co je podle vás největší průšvih, co by se mělo zlepšit? S čím jako lidé hazardujeme, co ničíme, s čím plýtváme? Co se naopak ve vašem okolí v posledních letech zlepšilo?

Organizace spojených národů ustanovila Světový den životního prostředí v roce 1972. Nejen že bychom si právě dnes měli uvědomit, s čím zbytečně plýtváme a co je třeba uchránit, ale také kampaň Programu OSN pro životní prostředí chce přesvědčit co nejvíce lidí, aby vysadili strom. Kampaň Zasaď strom! má za cíl do konce roku vysadit sedm miliard stromů - symbolicky jeden za každého člověka na planetě.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová