Páteční Noční linka: Jak se mi měnily (a mění) chutě

24. březen 2023

Vzpomínáte si na to, jak jste coby malí odmítali i jen lžičku špenátu, sousto brokolice nebo halušky s brynzou a dnes jsou to pro vás pochoutky?

Anebo: během zimy si na řecký salát, jogurt či sklenici piva ani nevzpomente a jen co nastanou jarní dny, tak byste si tyhle pochutiny dali každou chvíli a pro změnu zapomínáte na vepřo knedlo zelo, pečenou kachnu a bramboračku?

Tak to jste přesně těmi, kteří dnes budou tvořit Noční linku, kterou vás bude provázet Borek Kapitančik. Zavolejte do ní na číslo 731 800 900 nebo napište do webového formuláře níže a řekněte, jak se vám změnily či mění chutě.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.