Páteční Noční linka: Chystáte Vánoce pro mazlíčky a jiná čtyřnohá zvířátka?

14. prosinec 2018

Jak je to ve vaší rodině s krmením, případně dárky pro zvířata? Chodíte do lesa a nosíte jablíčka, čerstvá či sušená?

Jaké máte z těchto výletů zážitky? Já jsem se svými rodiči jako dítě jezdila do lesa na Myslivnu, kousek za Brno. Je tam nejen les ale i příjemná restaurace, cestou jsme zpívali koledy a pak se zahřáli u čaje a nějakého dortíku. Moc ráda na to vzpomínám.

Od té doby, co máme pejsky, chystáme s Ježíškem dárky i pro ně. Děláte to taky? A co nejčastěji bývá v balíčku pro pejska nebo kočičku?

Zažili jste někdy u rozbalování dárků nějakou legraci? Pokud do balíčku dáváte něco voňavého, například bůvolí ucho - to je v naší rodině velice populární - může se stát, že chytrý psíček zavětří. Aniž se zeptá na souhlas, vrhne se na hromadu dárků a začne hrabat, až se se k lahůdce dostane.

Před pár lety takhle náš pekinéz našel ucho a současně shodil stromeček. Má váš pejsek na Štědrý den k večeři něco jiného než obvykle?

Jaké zážitky s domácím i venkovním zvířectvem máte ve vzpomínkách? V páteční Noční lince to společně probereme.

autor: Marcela Vandrová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?