Paralympijského zlata z trati na sto metrů si vážím čím dál víc, říká plavkyně Běla Třebínová

6. březen 2023

Handicapovaná plavkyně Běla Třebínová si z paralympijských her přivezla celkem sedm medailí. Váží si ale i té, kterou vybojovala v úplně jiném závodě. V současné době už plave jen rekreačně, zároveň trénuje děti a s manželem se podílí na pořádání závodů.

„Já jsem moc ráda, že manžela začalo bavit se okolo závodů motat a že už má oprávnění dělat rozhodčího třeba na krajských přeborech. O plavání se doma bavíme často, protože pro mě je to přivýdělek k invalidnímu důchodu a manžel se o plavání zajímá,“ líčí.

Při zpětném pohledu na získané cenné kovy si Běla Třebínová podle svých slov velmi cení medaile ze závodu na 50 metrů znak. „Kupodivu to nebylo na paralympiádě, ale na mistrovství věta, ta medaile měla tehdy hodnotu světového rekordu,“ vysvětluje.

„A také si čím dál víc vážím paralympijské zlaté za 100 metrů prsa, protože tam se všechno sešlo. Ono se to nezdá, ale těch sto metrů je velmi taktická disciplína. Dneska už bych nebyla schopná to podobně uplavat,“ dodává.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...