Pandemie zrušila festival, ale fanoušci se stejně chtěli sejít. Tak se zrodilo Slavonice Korona Torzo

7. srpen 2020 09:47
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Slavonice Korona Torzo letos nahradilo Slavonice Fest zrušený kvůli koronaviru

Místo filmového festivalu jen jeho torzo. Pandemie koronaviru zrušila letošní Slavonice Fest, fanoušci se ale nevzdali a pořadatele vybídli alespoň k setkání. Všichni se tak nakonec potkali na tři dny, aby si užili Slavonice Korona Torzo.

Na popud věrných příznivců se tak i letos přece jen ozvala festivalová znělka. „Impulz přišel od diváků a našich partnerů. Dali jsme dohromady takový improvizovaný program, jedenáct celovečerních filmů a jeden pěkný koncert ve stodole v Maříži,“ řekl ředitel festivalu Ondřej Trojan.

Už první den bylo podle něj vidět, že se lidé těšili. Potvrdili to i sami návštěvníci, kteří už na první projekci zaplnili dvě třetiny sálu „Na festival jsme se těšili a mrzelo nás, že byl kvůli koronaviru zrušený, tak alespoň kousek chceme ochutnat,“ komentoval jeden z nich.

Už popáté přijel za kulturou do Slavonic návštěvník z Prahy. „Je to pro nás výlet a příležitost vidět přátele, zároveň tady doháníme filmy, které v Praze nestíháme. Když jsme zjistili, že alespoň malý program bude, tak jsme to vzali jako jednu z mála dovolených, kterou máme, a jsme rádi,“ dodal.

Návrat stálých diváků vnímá i Olga Žampová, ředitelka spolkového domu, který je letos festivalovým zázemím. „Lidé se ptali a mnozí ani nezaznamenali, že festival byl zrušený a pak zase obnovený, prostě ze setrvačnosti přijeli. Holt je to v omezenější míře, ale je to lidsky příjemné i ekonomicky zajímavé, takže jsme moc rádi,“ komentovala.

Slavonice Korona Torzo potrvá do sobotní noci, kdy se všichni sejdou na mexické afterparty.

Spustit audio

Související