Originál písničky Zamilovaná původně napsal i proslavil zpěvák Francis Cabrel

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Populární zpěvačka a kytaristka Lenka Filipová

Lenka Filipová je v české populární hudbě synonymem pro cosi trvalého a neměnného. Než do ní vstoupila, stačila vystudovat konzervatoř a zalaškovat si s trochu serióznější podobou hudební prezentace než je pop-music. Ta ji ale stejně brzy vtáhla coby nadanou dívku s kytarou, která na ní dokonce umí zahrát. A na tom se vlastně dodneška nic nezměnilo. 

Signifikantní písní jejího repertoáru se v roce 1981 stala skladba „Zamilovaná“, která dala název i zpěvaččině prvnímu albu. Vděčí za ni svým francouzským zkušenostem, neboli studiu na Mezinárodní hudební akademii v Paříži.

Originál totiž vzniknul právě v zemi galského kohouta. Písničku Je L´aime A Mourir v roce 1979 napsal i proslavil zpěvák Francis Cabrel.

autor: Martin Schuster | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová