Oceněný jihočeský písničkář Jiří Smrž se živí jako lesní a luční dělník

20. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Písničkář Jiří Smrž při přebírání žánrových cen Anděl v roce 2013

Písecký písničkář Jiří Smrž je nositelem dvou cen Anděl za svá alba Poslední láska a Kořeny. Vystudoval geodézii, ale i hudbu a filosofii. Živí se ovšem jako lesní a luční dělník. Pět let působil u kapely Minnesengři. Jeho sólová dráha je ale úspěšnější.

„Období s Minnesengry pro mě bylo krásné. Je pravda, že v jednom okamžiku jsem chtěl odejít, ale líbilo se mi pracovat dohromady v kapele. Když Minnesengři skončili, trochu jsem na tom nesl vinu, protože najednou se mi zdálo, že po těch pěti letech kapela už nežije hudbou, tak jsem odešel a kapela už také nepokračovala,“ vypráví.

Celý rozhovor s Jiřím Smržem si poslechněte online, nebo si jej stáhněte k pozdějšímu poslechu do svých počítačů či mobilů.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.