O třetím adventním víkendu je možné lyžovat na Monínci a šumavské Kvildě

Třicet centimetrů sněhu hlásí lyžařský areál na šumavské Kvildě. Vleky zatím provozovatelé spouští pouze během sobot a nedělí. Návštěvníky areál přivítá i o třetím adventním víkendu.

Kromě Kvildy se můžou lyžaři vydat na Monínec. V provozu je zatím horní část sjezdovky. Denní lyžování je pouze od pátku do neděle v čase 9 až 16 hodin. Kdo má rád atmosféru večerního lyžování, může si ji užít od úterý do soboty vždy mezi 18. a 21. hodinou.

Skiareál Lipno ohlásil, že zahájení sezóny posouvá. Původně tam chtěli pustit vleky už 14. prosince, ale podle mluvčího skiareálu Jiřího Falouta se lyžaři kvůli počasí dočkají otevření sjezdovek pravděpodobně v dalším týdnu.

Podobná situace je na Zadově. Na sjezdovkách tam zatím leží od 10 do 25 centimetrů sněhu.

I skiareály Sternstein a Hochficht na rakouské straně Šumavy hlásí odklad zahájení sezóny. Podle mluvčího Martina Řezáče se tam začne lyžovat v sobotu 21. prosince. V obou lyžařských areálech pracují naplno sněžná děla, ale na kvalitní lyžování to zatím nestačí. Prioritou provozovatelů je kvalitně zasněžit sjezdovky na vánoční prázdniny, kdy se očekává hlavní nápor lyžařů.

Spustit audio
autor: Jan Kopřiva

Odebírat podcast

Související