O Šípkové Růžence zpívá Jiří Schelinger, originál písně je od Deep Purple

25. červenec 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Život legendárního zpěváka Jiřího Schelingera skončil předčasně skokem do Dunaje v roce 1981

Jiří Schelinger a Zdeněk Svěrák. Zdánlivě nesourodé spojení nenapodobitelného zpěváka a (kromě všech dalších profesí) šikovného textaře poslalo, vedle slavného hledání holubího domu, mezi hudbymilovný lid další hit.

Je pohádkově malebný a interpretovaný v kvalitě srovnatelné s originálem. Tím je píseň anglické hard-rockové skupiny Deep Purple, už tehdy nezpochybnitelné špičky tohoto kytarově hutného žánru.

Její skladba Soldier Of Fortune pracuje v textu s jiným příběhem, leč ve vřelosti přijetí publikem si s českou verzí nezadá. Jen to měřítko není jen naše, tuzemské, ale světové.

Původní anglickou píseň i její českou coververzi si můžete poslechnout v pořadu Písničky z cizí kapsy.

autor: Martin Schuster | zdroj:
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.