O rybíz není zájem, v Čechách se přestává pěstovat. Opačnou cestu volí chelčická společnost

Dozrávající rybíz
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Dozrávající rybíz

Rybíz už nepatří mezi vyhledávané ovoce. Podle informací České ovocnářské unie většina tuzemských pěstitelů s jeho produkcí končí, protože o něj na trhu není zájem. Výjimkou je jihočeská společnost Zemcheba Chelčice na Strakonicku.

Ta naopak investuje do obnovy rybízových plantáží statisíce korun. „Pokud chceme udržet plantáže rybízu v dobrém stavu, kdy plodí, musíme zmlazovat i vysazovat nové odrůdy,“ říká ředitel Jaroslav Muška.

„Nové výsadby děláme hlavně proto, že staré už tolik neplodí a u nových očekáváme lepší výnosy i větší odolnost vůči chorobám a škůdcům,“ dodává.

Zemcheba Chelčice pěstuje červený rybíz na 35 hektarech a černý na 14 hektarech. Je tak největším pěstitelem tohoto ovoce v České republice.

„Ti, co nemají zpracování, končí s pěstováním, protože cena rybízu je tak nízká, že se to nevyplatí. My červený i černý rybíz pěstujeme hlavně proto, abychom zachovali průmyslovou výrobu na nektary a marmelády. To je vlastně jediný odbyt, který tady v Česku existuje,“ vysvětluje Jaroslav Muška.

To ale není jediný důvod, proč Zemcheba u pěstování rybízu zůstala. „Zůstali jsme u toho proto, že když je něčeho už hodně málo, tak může nastat obrat v zájmu spotřebitelů i zpracovatelů. Věříme, že se nám ta investice do budoucna vyplatí,“ doplňuje ředitel.

Společnost bude rybízové plantáže obnovovat i nadále. Další novou výsadbu plánuje na rok 2022.

Spustit audio

Odebírat podcast

Související