O 106 Jihočeským krajem jely staré automobily

22. duben 2017

Desítky automobilových veteránů opět jely O 106 Jihočeským krajem. Šestý ročník populárního závodu odstartoval v sobotu ráno ze Žižkova náměstí v Táboře.

V orientačně vytrvalostním závodě nejde o rychlost, ale o přesnost. Posádky musí ujet přesně 200 mil, tedy 320 kilometrů po určené trase. Musí projet dvěma kontrolními body a čeká na ně vědomostní test z dějin motorismu a další zajímavé úkoly.

Soutěže se zúčastnilo přes 40 posádek s vozidly vyrobenými v letech 1950 až 1987. K vidění byly automobily Škoda z 60. a 70. let minulého století, od Octavie po populární Škodu 110R, ale i řada historických vozů známých světových značek.

Trasa závodu vedla z Tábora přes Mladou Vožici, Pacov, Bechyni, Týn nad Vltavou, Strakonice, Mirovice, Milevsko a Jistebnici zpět do Tábora.

autor: Miroslav Tichák

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.