Nový pořad ČRo ČB

Nový pořad s názvem Hosana - aktuality z církevního života vysílá od 7. 12. 2002 naše studio na vlně 106,4 MHz. Program uvádí jeho autorka PhDr. Marie Šotolová každý pátek od 17.20 do 17.30 hod.

V deseti minutách se posluchači dozvědí tipy na zajímavé víkendové akce křesťanských církví v jižních Čechách. Své místo bude mít rozhovor na žhavé téma. Tím může být stejně tak významný církevní svátek jako například důsledky politických rozhodnutí pro náboženský život nebo stav uměleckých památek náboženského charakteru. Prostor dostane knižní novinka. Závěr "Hosany" pak bude patřit myšlence na další dny.

Hosana bude otevřena v aktuálním případě i nformacím ,vztahujícím se k judaismu. Znělka Hosany bude vycházet z oblíbené křesťanské písně "Hosana, Hosana, Hosana Bohu na nebi..." a měla by stmelovat lidi různého vyznání i věku.

Autorka přivítá náměty jak duchovních, tak věřících na obsah pořadu. Ráda odvysílá i různá oznámení z farností a společenství k zajímavým počinům a akcím.

Kontakt: PhDr. Marie Šotolová, U Tří lvů 1, 370 01 České Budějovice, e-mail: marie.sotolova@cb.cro.cz , mobil - 0602/491376

Poznámka: Pokud bude mít některé periodikum zájem pravidelně otiskovat konkrétní anonce na páteční Hosanu, kontaktujte prosím autorku pořadu. Anonce lze posílat pravidelně e-mailem v termínu, požadovaném vzhledem k redakčním uzávěrkám, jednotlivými tituly.

Další informace najdete v rubrice "Pořady" pod heslem "Hosana".