Nová vládní opatření zasáhla také Svatováclavské slavnosti v Českém Krumlově. Čtyřdenní program, který měl začít už v pátek 25. září 2020 je zrušen

24. září 2020 09:09

Poslední zářijový víkend patří v Českém Krumlově tradičně Svatováclavským slavnostem a Mezinárodnímu folklórnímu festivalu, narychlo však musely být zrušeny.

„Bohužel jsme toto rozhodnutí museli učinit takto narychlo, neboť nejsme schopni dostát novým vládním opatřením, kdy je potřeba pro návštěvníky zajistit konkrétní místo k sezení, a to zejména ve venkovních prostorech, kde se měla odehrávat většina svatováclavského programu,“ vysvětluje starosta Dalibor Carda.

Ze čtyřdenního programu zůstane jen několik málo menších akcí, které jsou naplánovány na pondělní svátek 28. září 2020, a to slavnostní ranní ceremoniál vztyčování praporů Schwarzenberské granátnické gardy od 8.30 hodin na II. zámeckém nádvoří a troubení fanfár ze zámecké věže.

Odehraje se také slavnostní koncert pěveckého sboru Bellaria od 11.00 hodin ve Sloupovém sálu na zámku a od 17.00 hodin proběhne svatováclavská mše svatá v chrámu sv. Víta. Ostatní program včetně svatováclavského jarmarku na náměstí Svornosti je zcela zrušen. 

Svatováclavské slavnosti měly proběhnout od 25. do 28. září 2020, průměrná návštěvnost je pohybuje kolem osmi tisíc lidí.

autor: Zdeněk Zajíček | zdroj: město Český Krumlov
Spustit audio