Nezaměstnanost v kraji mírně klesla

13. březen 2003

Míra nezaměstnanosti v Jihočeském kraji ve srovnání s koncem ledna klesla v závěru února o 0,1 procentního bodu, ale stále zůstává na sedmi procentech. Hranici sedmi procent převýšila poprvé letos koncem ledna, kdy vzrostla o 0,4 procentního bodu.

Z údajů ministerstva práce a sociálních věcí vyplývá, že míra nezaměstnanosti na jihu Čech je nadále po Praze druhá nejnižší.

Na konci února hledalo v Jihočeském kraji práci celkem 22.235 osob, což bylo o 307 lidí méně než v lednu. Míra nezaměstnanosti poklesla o 0,2 procentního bodu na Českokrumlovsku, Písecku a o 0,1 procentního bodu na Prachaticku. Na Českobudějovicku, Jindřichohradecku, Strakonicku a také Táborsku zůstala na stejné úrovni jako v závěru ledna.

autor: čro čb
Spustit audio