Nemohli jsme chybět u vyhlašování výsledků ankety Sportovec Jihočeského kraje za rok 2020

18. leden 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Tomáš Sivok posílil tým Dynama České Budějovice

V interní anketě jihočeských novinářů nejvíc bodů ze všech  posbíral hokejista Pavel Pýcha.

Každé pondělí nabízíme v odpoledním vysílání českobudějovického rozhlasového studia novinky ze světa sportu. Vše si pak poté můžete poslechnout i tady na webu. Zaměřujeme se na výkony výsledky Jihočechů. Ani dnes neuděláme výjimku. 

Sportovec roku 

Nemohli jsme chybět, a také jsme nechyběli, u vyhlašování výsledků ankety Sportovec Jihočeského kraje za rok 2020. I když ono se vlastně žádné oficiální vyhlášení nekonalo. V interní anketě jihočeských novinářů nejvíc bodů ze všech  posbíral hokejista Pavel Pýcha. A my se pro Sportovní ozvěny zeptali odborníků, trenérů jak oni vidí  jihočeské hvězdy. Nejprve Václav Prospal o vítězi ankety Pavlu Pýchovi. Co říká o sportovci Jihočeského kraje?

„Pro mě je to stěžejní hráč, nejlepší hráč na týmu a podle toho k němu přistupuji. Ale vůbec není na škodu, když tady nějakou minelu udělá, tak abych mu to řekl, protože to by ho neposunulo, nebudu kolem něj chodit v kramflekách,“ ohodnotil vítěze ankety trenér Václav Prospal.

Druhé místo v anketě patří  fotbalistovi. Jaroslavu Drobnému. Uznávaný trenér František Komňacký jeho působení v Dynamu shrnul a přibalil do něj i příchod Tomáše Sivoka. Tady je názor Františka Komňackého na fotbalové České Budějovice v roce 2020:

„Pro mě Budějovice i díky hráčům, kteří tam vnesli zkušenost a přehled a nadhled, mám na mysli Jardu Drobného a Toma Sivoka. Přiznám se, moc šancí jsem Budějovicím před sezónou nedával, ale jak říkám, příjemné překvapení.“

A třetí místo v interní anketě jihočeských novinářů. Obsadil ho atlet Jiří Polák. V roce 2020 se probojoval do závodu Diamantové ligy. V Bruselu si doběhl na dvoustovce pro bronz. A trenérka jeho mateřského Sokola České Budějovice Kateřina Bahenská pojmenovala start závodníka pro klub jako historickou událost.

Výsledky

Volejbalisté Jihostroje mají za sebou těžký zápas v hale Karlovarska. Bohužel na body nedosáhli. Prohráli 1:3. Čtvrtý set rozhodl stav 23:25.  K tabulce se ještě vrátíme, ale až v další rubrice Sportovních ozvěn.

Fotbalisté Dynama České Budějovice v premiéře druhé poloviny Fortuna ligy hráli v Praze s Pardubicemi a přivezli vítězství 2:0.

Motor České Budějovice v hokejové extralize nastoupil v neděli večer doma také proti Pardubicím, dokonce proti Dynamu. Bohužel, podlehl 1:2.

Docela zajímavě se zamotává tabulka extraligy volejbalistů. Po utkání v Karlových Varech je změna v jejím čele. První místo domácí Karlovarsko šestnáct zápasů jedenačtyřicet bodů, druhé jsou České Budějovice, mají o zápas víc, ale bodů  čtyřicet. Třetí Liberec v sedmnácti duelech nasbíral 39 bodů. Poslední v tabulce nejvyšší soutěže je  s pouhými jedenácti body Zlín.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio