Největší dobrodružství mého života

21. leden 2020

Co považujete za největší dobrodružství svého dospěláckého života? Co znamená slovo "dobrodružství" pro vás? A nebo se na to největší životní dobrodružství teprve chystáte?

My lidé se někdy chováme trochu jako Hobiti. Sedíme rádi na zápraží, obrazně řečeno kouříme fajfku a sledujeme ten cvrkot okolo nás. Hlídáme si svou pohodu a klídek, a když slyšíme slovo dobrodružství, jsme rádi, že se to děje někomu jinému. Tedy až na malý kousek skryté touhy zadupaný někde hluboko v našem srdci. Touhy po něčem neobvyklém, touhy po závanu dobrodružství, které by z nás udělalo hrdiny či hrdinky, nebo nám zanechalo silný pocit prožitku něčeho neobvyklého, co nám do života dalo nezapomenutelnou energii a zážitek.
Minulý týden jsme si v Noční lince povídali o vašich největších dětských dobrodružstvích, tak pojďme si tentokrát povídat o tom, co považujete za vůbec největší dobrodružství svého dospěláckého života? A nebo možná se teprve chystáte to největší dobrodružství prožít?

autor: zos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.